Beleidsplan 2024-2025
Beleidsplan Stichting Kamermuziek Mook en Middelaar 2024-2025
Doelstelling
De Stichting Kamermuziek Mook en Middelaar is opgericht op 22 juni 2016. Doel van de stichting is het bieden van een podium aan jonge, veelbelovende, professionele musici voor het geven van klassieke kamermuziekconcerten en het aan inwoners van Mook en een brede omgeving bieden van gelegenheid om naar deze concerten te komen en van het gebodene te genieten. De concerten vormen een mooie aanvulling op het culturele palet van de gemeente. De Stichting is van plan jaarlijks zes concerten te plannen. Uitbreiding van het aantal is mogelijk door samenwerking met andere organisaties.
Programmering
Voor het seizoen 2024/25 zijn zes concerten gepland in de kerk te Mook, waarvan drie in 2024 en drie in 2025. Het betreft in het najaar van 2024 concerten op:
zondag 22 september2024: Omega Ensemble
zondag 20 oktober 2024: Butter Quartet
zondag 24 november 2024: Chekhov Trio
In het voorjaar van 2025 zijn gepland:
zondag 23 februari 2025: Georgy Voylochnikov
zondag 23 maart 2025: Liza Vjera Lozica en Maurice Lammerts
zondag 18 mei 2025: Paul Heyman, Mavroudes Troullos, Clement Holvoet
In het Jachtslot Mookerheide zijn drie concerten voorzien voor het voorjaar van 2025. Deze concerten hebben een andere muzikale kleur namelijk jazzy, en moeten zichzelf financieel bedruipen.
In het voorjaar van 2025 wordt het programma vastgesteld voor het seizoen 2025-2026, waarbij in ieder geval weer drie concerten in het najaar van 2025 worden gepland.
Publiciteit en organisatie
Om de doelstelling en het uitvoerende programma over het voetlicht te brengen, hebben we een aansprekende website. Voor het seizoen 2025-2026 wordt, evenals voor het seizoen 2024-2025, weer een programmafolder uitgebracht en abonnementen aangeboden.
Op de gebruikelijke wijze zal er aandacht worden gegeven aan de concerten. Er worden persberichten voor de lokale kranten en tijdschriften opgesteld, en worden de concerten aangekondigd in diverse internetagenda’s en op maasburen.nl.
Waar mogelijk worden ook interviews met musici of bestuursleden op de lokale radio (GL8) uitgezonden. Via vriendenorganisaties wordt eveneens belangstelling gewekt voor de concerten in Mook.
Kaarten worden zo veel mogelijk verkocht via de website.
De Stichting zorgt voor de concertaccommodatie en ondersteuningsmiddelen (opbouw podium, muzieklessenaars), en de huur van piano’s. Omdat in de kerk zelf geen dranken geschonken mogen worden, wordt bij goed weer buiten de kerk gelegenheid geboden wat te drinken.
Voor het gebruik van de kerk en de garage wordt huur betaald aan het kerkbestuur. Samen met vrijwilligers draagt het bestuur zorg voor de opbouw van podia, verlichting, geluid en de tenten buiten de kerk, alsmede de kaartverkoop en de verstrekking van de consumpties.
Het bestuur van de Stichting bestaat voor 2025 uit 4 personen en blijft ook in 2025 verantwoordelijk voor de programmering en organisatie van de concerten en het beheer van de Stichting. Ook is het bestuur verantwoordelijk voor het maken van een programmaboekje voor ieder concert. De bestuursleden ontvangen voor hun werk geen enkele vorm van tegemoetkoming.
Vastgesteld door het bestuur van de Stichting Kamermuziek Mook en Middelaar in februari 2025