23 maart 2025 – Liza Vjera Lozica & Maurice Lammerts van Bueren

23 maart 2025 – Liza Vjera Lozica & Maurice Lammerts van Bueren

ONE LIFE TO LIVE

One life to live: het leven van Winnaretta Singer, Princesse de Polignac‘.
Met dit liedrecital willen Liza Vjera Lozica en Maurice Lammerts van Bueren het publiek kennis laten maken met deze fascinerende persoon.Een kunstenares, een musicus, een feminist, ondernemer, open in haar liefde voor vrouwen en nog veel meer. Door middel van muziek van door haar gesteunde en bevriende componisten vertellen ze over haar avontuurlijke leven, aan de hand van verscheidene verhalen uit de over haar geschreven biografie.


Home - Liza Vjera Lozica

De Nederlandse mezzosopraan Liza Vjera Lozica is een veelbelovende en ervaren artiest in de operawereld. Haar succesvolle debuut in 2023 tijdens het Young Singers Program van de Salzburger Festspiele markeerde het begin van een veelzijdige carrière. Vervolgens zette zij haar werk voort in Oostenrijk, waar zij in 2024 te zien was tijdens de Bregenzer Festspiele in de producties Gianni Schicchi en La Cambiale di Matrimonio, onder regie van de gerenommeerde mezzosopraan Brigitte Fassbaender.

In 2024 begon Liza de samenwerking met pianist Maurice Lammerts van Buren in het liedcircuit. Dit leidde tot hun gezamenlijke debuut in de concertreeks Grote Zangers in het Muziekgebouw aan ’t IJ. In 2025 brengen zij een EP en album uit onder Zefir Records, met liederen van de Spaanse componist Isaac Albéniz.

De begincarrière van Liza kent meerdere hoogtepunten, waaronder de rollen van La Ciesca in Puccini’s Gianni Schicchi, Clarina in Il cambiale di matrimonio van Rossini tijdens de Bregenzer Festspiele. Mère, Libelle en la Tasse Chinoise in de Duitse bewerking van l’Enfant et les Sortilèges tijdens de Salzburger Festspiele. Daarnaast vertolkte zij de rol van Annina in La Traviata bij de Nederlandse Reisopera, vertolkte zij de rol van Elle in Poulenc’s La Voix Humaine en Petite Choeur in Berlioz’ Romeo et Juliette met het London Symphony Orchestra. Liza’s grote passie voor jeugdopera heeft haar ook vaak op het podium gebracht in kindervoorstellingen, onder andere bij De Nationale Opera in de voorstellingen Be Opera XL en Anansi.

Liza heeft de eer gehad samen te werken met vooraanstaande artiesten, waaronder Brigitte Fassbaender, Christiane Karg, Malcolm Martineau, Christophe Loy, Eva-Maria Westbroek, Sir Willard White, Edith Wiens, Kamal Kahn, Nelly Miricioiu, Ann Murray en Michelle de Young.

Na het cum laude behalen van haar bachelor aan het Conservatorium van Maastricht, vervolgde  Liza haar studie aan het Conservatorium Amsterdam. Tot slot studeerde zij aan de Guildhall School of Music and Drama in Londen en maakte zij deel uit van het Serena Fenwick Programme van de British Youth Opera.

Levan Tskhadadze en Maurice Lammerts | samen/uit/thuis

Pianist Maurice Lammerts van Bueren behaalde zijn diploma
Uitvoerend Musicus bij Jan Wijn aan het Conservatorium van
Amsterdam
. Hij vervolgde zijn studie voor de aantekening
Kamermuziek aan hetzelfde instituut bij Ludmilla Baslawskaja.
Liedbegeleidingslessen kreeg hij onder meer van Graham Johnson
en Rudolf Jansen.
Maurice Lammerts van Bueren heeft zich met hart en ziel
toegelegd op het liedbegeleiden. Hij deelde het podium met vele
prominente zangers, zoals Angelika Kirchschlager, Ellen Valkenburg,
Lilian Farahani, Henk Neven, Thomas Oliemans, Peter Gijsbertsen,
Esther Kuiper, Robert Holl, Henriette Feith, Ekaterina Levental.
Daarnaast geeft hij regelmatig recitals met veelbelovende zangers
van de nieuwe generatie, zoals Noëlle Drost en Liza Vjera Lozica.
Naast optredens in Nederland gaf hij kamermuziek- en liedrecitals
in steden als Antwerpen, Hamburg, Parijs, Stockholm, Szczecin,
Ljubljana, Taipei, Damascus, Port of Spain en Chicago.
Hij nam 16 albums op bij labels als Zefir Records, Etcetera, Avie
Records en Naxos. In oktober 2022 verscheen het solo
dubbelalbum ’57 MAZURKI’ bij het label Zefir Records met de
complete mazurka’s van Chopin.
Sinds 2008 is hij Steinway Artist.

Op het programma staan:

Claude Debussy: Verscheidene preludes van Debussy worden afgewisseld met de gezongen liederen.

Gabriel Fauré: Clair de lune
Reynaldo Hahn: Uit Venezia : Sopra l’acqua indormenzada; La barcheta; L’avertimento
Gabriel Fauré: Uit Cinq mélodies de Venise: Mandoline; En sourdine;
Ethel Smyth: Three songs; The clown; Possession.
Isaac Albéniz: Four songs: In sickness and health; Paradise regained; The Retreat; Amor, summa injuria
Kurt Weill: It never was you; One life to live

Op zondag 23 maart 2025 komen Liza en Maurice naar de kerk in kerk met One Live To Live.

Plaats: Kerk H. Antonius Abt, De Hove 1 te Mook
Tijdstip: 20:00 uur. Kerk open vanaf 19:30
Kaartjes à € 20, klik hier